Dziļā fluorēšana

klīnikā DentDi

Labdien!

Tas, ko ar Jums šodien vēlos apspriest, interesē visus: gan pieaugušos, gan pusaudžus un bērnus – kā saglabāt zobus veselus, lai nenāktos tos plombēt, ārstēt zobu kanālus un veikt citas dārgas procedūras?

Un atbilde uz šo jautājumu ir. Tas ir emalju hermetizējošs šķidrums (Tiefenfluorid).

"Dziļās fluorēšanas" metodi izstrādājis Hamburgas Universitātes profesors, medicīnas doktors Adolfs Knapvosts (Prof Dr. A. Knappwost). Šīs metodes ietvaros uz sausas zobu emaljas virsmas ar 1-2 minūšu intervālu pēc kārtas tiek uzklāti divi šķidri preparāti. Tie savstarpēji reaģē, kā rezultātā uz emaljas, kurai ir redzami vai mikroskopiski bojājumi, notiek sīku (50 А°) kalcija fluorīda (CaF2), magnija fluorīda (MgF2), vara-hidroski-fluorīda CuF(OH) kristāliņu un silīcijskābes gēla veidošanās.

Reakcijas laikā izveidojušies kristāli sava mikroskopiskā izmēra dēļ viegli iekļūst bojātās emaljas porās, veicinot tās atjaunošanos – remineralizāciju ilgākā laika posmā (≈ 1 gadu). Tā kā emaljas atjaunošanās avots ir iestrādāts dziļi tās struktūrā, to nav iespējams zaudēt mehāniskas iedarbības rezultātā, piemēram, tīrot zobus vai košļājot.

Šī metode tiek sekmīgi izmantota arī zobu kakliņu jūtīguma noņemšanai. Man ir 15 gadus ilga pieredze darbā ar šo preparātu, un šajā laikā ir izveidojies stabils to pieaugušo pacientu loks, kuri ir iecienījuši dziļo fluorēšanu, jo šī procedūra ļauj vasarā bez ierobežojumiem baudīt zemeņu laiku, bet ziemā – apelsīnus un mandarīnus. Vēl vēlos uz šo vērst vecāku uzmanību! Emaljas bojājumu aizvēršana ar hermetizējošu šķidrumu pasargās Jūsu bērnu zobiņus no priekšlaicīgas nolietošanās, bet ikgadēja procedūras atkārtošana Jums ļaus bērnu zobus saglabāt veselus ļoti ilgi. Man ir divi dēli, kuri nu ir jau pieauguši jauni vīrieši (17 un 20 gadi). Visus šos laiku divas reizes gadā apstrādāju viņu zobu emalju ar hermetizējošu šķidrumu un, protams, arī sekoju līdzi, kā viņi savus zobus tīra. Un pūles ir atmaksājušās, jo viņu zobus nav nācies plombēt! Es to uzskatu par klīnisku veiksmi!

Dziļās fluorēšanas procedūru veic higiēnists pēc rūpīgas zobu tīrīšanas un to virsmas pulēšanas. Tas ir būtiski, jo procedūra vislabāko rezultātu nodrošina, ja šķidrumi reaģē uz tīras zobu emaljas.

Ja Jūsu bērna zobiem ir uzliktas breketes, Jūs visticamāk zināt, ka šādā gadījumā mutes dobuma higiēnai jāpievērš īpaša uzmanība. Zobu virsmas bojājumu risku brekešu nēsāšanas dēļ iespējams vairākkārt samazināt, ja divas reizes gadā veiksiet dziļās fluorēšanas procedūru.

Jau sen vēlējos ar Jums padalīties šajā informācijā. Prieks, ka to izdarīju!

Informāciju par dziļās fluorēšanas procedūras cenu atradīsiet mūsu vietnē.

Vēlu veselību Jums un Jūsu tuviniekiem!

Dr. Dina Gnitecka